0921-734-5800
musavi.alireza@gmail.com
همین امروز تماس بگیرید
ورود به سایت ثبت نام در سایت
فن وب و اینترنت > دوره > PHP > فانکش های set,get در کلاس ها

فانکش های set,get در کلاس ها

در نوشتن یک کلاس ما متغیرهائی تحت عنوان Property در برنامه تعریف می کنیم و سپس از آنها در داخل برنامه استفاده می کنیم . برای خواندن و نوشتن این متغیرها به صورت استاندارد پیشنهاد شده است که از فانکش های کمکی تحت عنوان Accessor methods استفاده کنیم . این متدها عبارتند از : SET , GET .

به عنوان مثال اگر دو متغیر به مثال زیر توجه کنید :

در برنامه نویسی حرفه ای و استاندارد Object Oriented تاکید شده که از Property ها به صورت مستقیم استفاده نکرده و به جای آن از فانکش های Set , Get استفاده کنیم .

اما نکته مهم این است : اگر تعداد متغیرهای ما زیاد باشد برنامه نویس باید برای هر متغیر یک فانکشن برای Get و یکی هم برای Set اینجاد کند که این کار باعث زیاد شدن طول برنامه می شود . برای همین منظور در PHP روشی با استفاده از فانکشن های جادوئی یا Magic Functions ایجاد شده است که از انجام و نوشتن کدهای تکراری جلوگیری میکند . برای این منظور به مثلا زیر دقت کنید :

در مثال فوق همانطور که مشاهده می کنید ما هیچ تابعی برای متغیرهای برای مقدار دادن و نوشتن ننوشتیم و خود برنامه است که به صورت هوشمند و خودکار تشخیص می هد که باید متغیرهای را چگونه مقدار دهی کرده و چگونه آنها را بازخوانی کند .

250

این پست با کد 1362 در تاریخ ۹۷/۰۷/۲۷ توسط علیرضا نوشته شده است.

هیچ نظری در مورد این پست ثبت نشده است . شما اولین باشید .

دیدگاه خود را بنویسید

در نظر داشته باشید ایمیل شما نزد ما خصوصی می باشد .

برای نوشتن پیغام از هر گونه متنی می توانید استفاده کنید