0921-734-5800
musavi.alireza@gmail.com
همین امروز تماس بگیرید
ورود به سایت ثبت نام در سایت
فن وب و اینترنت > دوره > JavaScript > تقویم شمسی

تقویم شمسی

استفاده از تقویم جلالی در سایت های فارسی یکی از بزرگترین معضلات برنامه نویسان و طراحان سایت است . البته با داشتن مقداری سواد الگوریتم و برنامه نویسی می توانیم توابع مربوطه را نوشته و از آن استفاده کنیم ولی خوشبختانه آقای امیرمسعود ایرانی این کار را برای ما به راحتی و به سادگی و به زیبائی انجام داده اند . من نیز با اجازه ایشان محصول نوشته شده را اینجا منتشر کرده و روش استفاده آنرا به شما آموزش می دهم . برای استفاده از وارد کردن تاریخ فارسی در فرم های  HTML می توانیم از پلاگینی که با Javascript توسط آقای امیرمسعود ایرانی نوشته شده استفاده کنیم . برای دیدن سایت ایشان روی این لینک کلیک کنید .

تمامی تنظیمات مربوط به این پلاگین در صفحه ایشان نوشته شده ولی به صورت خیلی خلاصه در صورتیکه بخواهیم از این پلاگین استفاده کنیم باید مانند مثال زیر عمل کنیم :

تعریف فایل های CSS در بخش Header : در این بخش توجه داشته باشیم که فایل main.css توسط خود شما ساخته می شود و برای تنظیم نمایش این پلاگین در صفحه است .

حال می توانیم از این پلاگین در به شکل زیر در صفحه استفاده کنیم ، دقت کنید که حتما باید برای input های خودمان یک ID تعریف کنیم از این ID تعریف شده در مرحله بعد استفاده خواهیم کرد . قرار است که این ID را تبدیل به یک تقویم کنیم . کلاس های نوشته شده به نام های date_picker_holder , date_picker_input , datepicker_btn_extra همگی در فایل شخصی main تعریف شده در بالا تعریف شده اند .

در انتهاب باید حتما در کد JS زیر را در انتهای فایل اجرا کنیم . این پلاگین دارای تعدادی پارامترهای دیگری نیز هستند که در سایت خود سازنده می توانید آنها را مطالعه کنید . نکته مهم در این بخش این است که این تابع باعث می شود که یک Tag با نوع a در input که با نام pcal5 تعریف شده قرار بگیرد . برای این لینک نیز یک کلاس ویژه تعریف شده که عبارت است از datePicker_btn که در فایل main.css آنرا تعریف کرده ایم .

فایل main.css سفارشی من به شکل زیر است ولی شما می توانید آنرا به هر شکل که می خواهید تنظیم کنید :

21880

این پست با کد 1686 در تاریخ ۹۷/۰۸/۳۰ توسط علیرضا نوشته شده است.

هیچ نظری در مورد این پست ثبت نشده است . شما اولین باشید .

دیدگاه خود را بنویسید

در نظر داشته باشید ایمیل شما نزد ما خصوصی می باشد .

برای نوشتن پیغام از هر گونه متنی می توانید استفاده کنید